Klub kaktusářů, který sdružuje pěstitele a milovníky kaktusů a sukulentů v Plzni a okolí, měl mimořádnou příležitost, kdy mohl uvítat na svém pravidelném měsíčním setkání celosvětově proslulého odborníka na kaktusy, znalce flóry v Mexiku pana Alfréda B.Laua.

 

Pan Lau, dnes již více než sedmdesátiletý, žil od roku 1945 v Mexickém státě Veracruz. Většinu svého života se věnoval misijní činnosti, kdy umožňoval vzdělání chlapcům z nejchudších indiánských vesnic, kteří se ke svým kmenům vraceli jako lékaři, technici či učitelé. Tito chlapci jej provázeli na cestách za kaktusy do severních států Mexika. Pan Lau pro kaktusářský svět objevil mnoho krásných kaktusů i jiných sukulentů, které po prostudování platně popsal. Mnoho druhů kaktusů taktéž nese jeho jméno, čímž kaktusářský svět ocenil celoživotní dílo pana Alfréda B.Laua. Mimo jiné jsou to již léta známé druhy kaktusů: Turbinicarpus laui, Mammillaria laui, Echinocereus laui a z novějších jihoamerické Copiapoa laui a Eriosyce laui. Nejkrásnější bíle ojíněná Echeveria též nese jeho jméno – Echeveria laui.

 Význam osoby pana Laua je možno přirovnat k významu vynikajícího českého cestovatele a znalce kaktusů – Alberta Vojtěcha Friče. Pan Lau je považován za největšího žijícího odborníka na kaktusy na světě.

 Výbor klubu kaktusářů Plzeň požádal pana Laua, který je na přednáškovém turné po Evropě, aby přednesl jednu ze sedmnácti připravených přednášek kaktusářům v Plzni a tak se Plzeň po Praze a Brně stala třetím městem, které pan Lau navštívil. Všichni členové klubu, kteří na přednášku přišli (a bylo jich více než osmdesát) byli nadšeni unikátními snímky z nalezišť kaktusů a poutavým vyprávěním odborníkem na slovo vzatým.

 Pro Klub kaktusářů Plzeň je přednáška pana Alfréda B.Laua akcí, na kterou budou všichni členové vzpomínat ještě po letech.

   
Copyright © 2019 Klub kaktusářů Plzeň. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.