Jedním ze zásadních problémů letošní výstavy byly cenovky. Tak například u rostlin jedné osoby byla náhodně objevena odlišná cena (stará cenovka), u rostlin další osoby dvě cenovky (nová i stará).

Při lepení cenovek dávejte proto pozor a raději zkontrolujte květináč po celém obvodu. Našly se i rostliny, u kterých cenovky nebyly vůbec, ty jsme ale obratem doplnili. Horší situace nastala u cenovek, které se odlepovaly. Tam se už bohužel nedalo dopátrat, jaká byla původní cena, a tak služba často prodávala tyto rostliny za odhadnutou cenu. Tímto ovšem automaticky vznikají nesrovnalosti ve vyúčtování. Pokud se cenovky odlupují, může to mít několik důvodů, např. staré nálepky, drsný nebo vlhký povrch květináče nebo zálivka po nalepení cenovek. Pozor také na to, čím cenovky píšeme. Kdysi jsem cenovky napsal fixem, ve starém stanu mi do nich napršelo a všechny se vzápětí rozpily.

V souvislosti s tímto jsem pro příště navrhnul dodání tištěných cenovek. Jedná se o arch papíru formátu A4, který obsahuje 189 cenovek o velikosti 25,4 x 10 mm. Ten kdo vlastní laserovou tiskárnu si může na archy natisknout libovolný počet různých jmenovek, případně mu je mohu i vytisknout. Za nějakých 5,- Kč budete mít 189 cenovek, což vám značně urychlí práci.

   
Copyright © 2019 Klub kaktusářů Plzeň. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.