Před časem mne ve skleníku navštívili přátelé kaktusáři z Německa. Probralo se leccos a já si ve své sbírce povšiml tradičních škůdců na kaktusech. Nevím, zda to byla kořenovka šibalka, vlnatka mrška nebo červený pavouček lumpíček.

Co už jsme se jich naproklínali, nahubili. V našem Zpravodaji se objevovala témata, jako například „Věčný boj“ a podobně.

 Němečtí kaktusáři na mne hleděli s údivem. Na co si to vlastně stěžuji, když již několik let existuje Confidor. Jedna zálivka, postřik a je po starostech …Ideální, zázračný vynález. Kam se hrabe kámen mudrců.

 Jak jej obstarat? V České republice je Confidor schválen pro používání v chmelařské kultuře.  Je poměrně snadno k mání. Bohužel jen v balení po kilogramu – za více než osmnáctitisícový pakatel. Zase vydrží. Ředění 1 gram / 10 litrů.

 Dva naši členové zhodnotili svoji situaci v boji proti škůdcům jako těžko zvládnutelnou. Oba sáhli hluboko do rodinného rozpočtu a zakoupili kilovku Confidoru. Na tomto místě nutno poznamenat, že předpokládali odprodej i ostatním kaktusářům. Bohužel se tak sešlo více chemikálie, než bylo nutno.

 Myslím, že bychom je neměli nechat na holičkách, předzásobit se na delší dobu a tak nenechat celé finanční zatížení na nich.

Jedná se o dobře rozpustný prášek, který bude mít účinnost více let.

  

Poznámka redaktora: V současné době je Confidor vyprodán

   
Copyright © 2019 Klub kaktusářů Plzeň. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.