O technologii  výroby vlasových štětečků jsem se od Petra Kutáka dozvěděl někdy na podzim (Zpravodaj 1/2003). Vlastním velké množství umělohmotných štětečků všech rozměrů a délek.

Přes to jsem dospěl k závěru, že vlasové štětečky musí být kvalitnější. Oproti Petrovi jsem se však rozhodl, že ostříhám některé své kolegy v práci. Né, že bych byl snad jinak orientován než Petr. Nemám však známou v kadeřnictví a ani tam nechodím okukovat holky. Hlavním důvodem však bylo to, že všechny dívky a ženy co znám  mají  vlasy lakované. Přiznávám a plně souhlasím s Petrem, že doslovným magnetem na pyl musí být jemné ženské vlasy, řádně umyté, jejichž povrch je řádně naleptán lakem, peroxidem a podobnými vynálezy civilizace. 

Ať již však získáte vlasy jakýmkoli způsobem, oproti Petrovi doporučuji protáhnout je kouskem umělohmotné náplně do propisovačky. Nejen, že konec je vždy bez tuhy, ale jde bez problémů uříznout nožem. Vlasy v půli převázané nití lze do trubičky vtáhnout a na druhé straně vytaženou nit fixovat zastrčením zápalky, nebo upravené špejle. Umělá hmota je tvárná a dobře i vlasy fixuje. Pak již stačí jen štěteček zastřihnout do potřebné délky a tvaru. Jediné, co mne stále znepokojuje, je dřevěná násadka. Dovedu si představit jak bude špejle či zápalka vypadat po pár měsících, kdy bude zapíchnutá do květináče. 

Poraďte, kde  bych sehnal umělohmotnou násadku, která by šla zasadit do náplně propisovačky.

   
Copyright © 2019 Klub kaktusářů Plzeň. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.