Filip Jelínek

Adresa bydliště :  Kralovická 41, Plzeň

Spojení : tel. 605 221 675 ;    Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sbírka je umístěna na zahradě v městské části Plzeň– Valcha

Kaktusy  na ploše : 26 m²

Sbírka budovaná od roku : 1988

Prodej semenáčků : velmi omezeně

Specializace : Ferocactusy a jinak pestrá všehochuť kaktusů (mj. rody Echinocereus, Thelocactus, Gymnocalycium, Astrophytum….), ale našlo se místo i na zástupce dalších sukulentů především z rodu Haworthia a Agave.

 Komentář: Kaktusy pěstuju od patnácti let, takže už jsem s nimi něco zažil. Mnoho let jsem pěstoval rostliny v balkonovém skleníčku, ale před několika lety jsem sbírku přestěhoval na zahradu, kde se moje možnosti pěstování přeci jen významně rozšířily. Preferuju rostliny které vypadají pěkně i bez květů, z čehož vyplývá má láska k Ferocactusům. Co moc nemám jsou sloupovité rostliny a vysloveně teplomilné rostliny (s výjimkou „teplejších“ zástupců rodu Ferocactus), pro které nemám pěstební možnosti.Tíhnu spíš ke klasickým jednoduchým rostlinám jako třeba Mammillaria marksiana, než k „špekům“ jako Mammillaria theresae. Mám rád velké kulovité rostliny, zároveň ale trpím mocnou náklonností k trsovitým rostlinám.

A hlavně mě baví kaktusařit, takže počítám, že časem si oblíbím i to co dneska nemusím ...

 

jelinek1 

 

 

 

jelinek2

 

3 medium

 

 2 medium

  5 medium

  4 medium

 

 6 medium

 

 7 medium

 

 8 medium

 

 9 medium

 

 10 medium

 

 11 medium

 

 12 medium

 

 13 medium

 

 14 medium

 

 15 medium

 

 16 medium

 

 17 medium

 

 18 medium

 

 19 medium

 

 21 medium

 

 20 medium