Bílé Mamilárie a výsevy

Asi tak v 70-tých létech minulého století jsem byl doubraveckou partou požádán, abych jim z právě došlého seznamu od přítele Jaška určil pěkné bílé Mamilárie. Tak jsem se jal práce, vytečkoval ty, které jsou pěkně bílé a kamarádi je okamžitě objednali. A protože u Mamilárií je známé, že pokud nejsou semeníky podtržené, klíčí na 100 a více %. Tak i přátelé měli radost z výsevů a trvala několik let, ale když tyto po přesazování zvětší svůj objem, tak jich záhy máte několik m2. A to je ten problém, na který nyní kamarádi naráží a kvůli němu mi dávají vinu. Totiž tyto Mamilárie jsou si ve stáří podobné jako vejce vejci a tak máte několik m2 bílé plochy, o kterých můžete tvrdit, že je to ta či ona a těžko to někdo pozná. No a teď po létech mě přátelé činí zodpovědným za to, že mají taktéž "Stejňáky".

Fanda Soukup

V roce 2002 jsem s Václavem Korandou navštívil výstavu kaktusů v Ro­kycanech. Když jsem si prohlížel exponáty, tu mě zaujala sbírka Astrofyt na níž byla cedulka majitelé se jménem František Soukup. Nedalo mi to a šel jsem se zeptat, kdo je tento pro mě záhadný pěstitel a bylo mi sděleno, že právě před okamžikem musel odejít, protože doma malují. Protože má doma telefon, tak mi jej sdělili a ať mu určitě zavolám, že bude rád, když se ozvu. Šel jsem se znovu pokochat krásou starých rostlin, kterým nechybělo absolutně nic. Nemohl jsem se od nich utrh­nout a těšil jsem se na chvíli, až budu moci zavolat a smluvit si ná­vštěvu.

Vydržel jsem to týden, než jsem mu zavolal a domluvil násled­ně návštěvu, na kterou jsem se nesmírně těšil. Hned od prvního shle­dání mi bylo jasno, že jsem našel kamaráda, který má mojí krevní skupinu, který, jako já, pomůže kamarádovi, aniž se ptá, co z toho bude mít a podobně. Od první návštěvy jich již proběhlo mnoho jiných. Fanda je perfektní kamarád, na kterého se člověk může spolehnout. Jsem moc rád, že jsem tak mimořádného kamaráda našel.

   
Copyright © 2019 Klub kaktusářů Plzeň. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.