• Vážení přátelé kaktusářské turistiky. Pokud se chystáte navštívit některé sbírky na Plzeňsku, není nic jednoduššího, než se podívat do rubriky "Naše sbírky" a cestu si jednoduše sami naplánovat. Naleznete zde veškěré potřebné informace včetně doporučeného levného ubytování nebo stravování pro větší skupiny. Interaktivní mapa Vám pak pomůže k rychlé orientaci. Doufáme, že se Vám u nás bude líbit a že se sem budete rádi vracet.

   
 • V květnu 13. 5. se sejdeme ve sbírce Honzy Vaněčka. 13.dscn3531

  Sraz je přímo na místě v zahrádkářské kolonii Lobzy u vchodu B (vstup od ulice Sluneční, od konečné trolejbusu č.15). Vzhledem k tomu, že si nás musí Honza vyzvednout, je třeba se sejít v jeden okamžik tzn. v 10 h u vstupních vrátek. Honza má slabost pro rebucky, mediolobivie, lobivie, sulky a jim podobné. Pěstuje je v dobře větraném lufťáku a je to na jejich kráse znát. Od května do června jsou pak obalené květy. Snad budeme mít štěstí a trefíme se do toho správného okamžiku.

   

   
 • A coahuilenseJirka SierraZavaleta Ve čtvrtek 10. května od 16 h se koná pravidelná členská schůze v Kulturním zařízení Šeříkovka. Známý cestovatel a skvělý vypravěč Jarda Šnicer zavzpomíná ve své přednášce na cesty za kaktusy s Jirkou Krechovským. Jirka Krechovský byl jedním z našich prvních kaktusářů, kteří se po revoluci vydali za kaktusy do Mexika. Mexiko si okamžitě zamiloval a každý rok se tam pravidelně vracel. V květnu to bude již 11 let, kdy předčasně odjel na svou poslední cestu, odkud již není návratu.

   

   

Registrace uživatele
Zrušit