REBUTIA, John Pilbeam, 1997

Počet stran: 160

Vazba brožovaná, text v angličtině.
Kniha známého anglického autora Johna Pilbeama (dále napsal publikace o rodech Ferocactus, Mamillaria…) vyšla jako druhá v edici kaktusářských příruček nakladatelství Cirio Publishing Services Ltd.

V úvodu autor popisuje historii objevování, introdukce a popisování rostlin rodu Rebutia. Další kapitola se zabývá geografickým rozšířením a taxonomií těchto rostlin. Těžištěm výskytu je pomezí jižní Bolívie a severní Argentiny. Na začátku knihy je i krátký popis pěstitelských nároků rebucií. Autor rozděluje rod Rebutia na tři podrody (subgeny) Rebutia, Aylostera, Mediolobivia. V knize jsou uvedeny dosud známé botanické druhy a platná jména. Jako doplněk je připojen výčet dalších neplatných, ale používaných jmen a přehled kříženců.

Hlavní část knihy se zabývá popisem jednotlivých druhů. Taxony jsou řazeny podle abecedy, vždy je uvedeno do jakého podrodu uvedený druh patří, dále je popsána historie objevení a rekombinací, nechybí popis hlavních částí rostlin a uvedení výskytu v přírodě. Je připojena i malá orientační mapka, ze které je možno pouze vyčíst v které provincii je možné rostliny najít. U každého taxonu nechybí pěkná barevná fotografie kvetoucí rostliny v kultuře.

Na závěr publikace jsou uvedena polní čísla s názvy rostlin a lokalitami výskytu nejznámějších sběratelů rostlin rodu Rebutia: WR – Walter Rausch, FR – Friedrich Ritter, Lau – Alfred Lau, MN – Mats Winberg, KK – Karel Knize, ISI – International Succulents Institute.

Kniha je vlastnoručně podepsaná autorem.

   
Copyright © 2019 Klub kaktusářů Plzeň. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.