• Jirka VinaV dubnu navštívíme sbírku Jirky Vinaře. Sraz je rovnou na místě na adrese K lomu 962 ve Starém Plzenci a to v neděli 15.4.2018 od 10h.  Jirka má krásnou sbírku s mnoha letitými rostlami, převažují jeho oblíbenci z rodu Thelocactus, ale na své si přijdou i milovníci rostlin z Jižní Ameriky (zastoupeny jsou hojně sulky, lobivie aj.).  Celoroční kultura v topeném skleníku trochu urychluje sezonu, takže určitě už něco pokvete.

     
  • Melocactus guitartii Manaquitas jeden ex smallVe čtvrtek 12. dubna od 16 h se koná pravidelná členská schůze v Kulturním zařízení Šeříkovka. Přednášku bude mít   výrazná osobnost českého kaktusářství, kaktusář, cestovatel a skvělý vypravěč Libor Kunte.

    Libor je mimo jiné předsedou redakční rady časopisu Kaktusy a je znám svou bohatou publikační činností. Jsme velmi rádi, že si ve svém nabitém programu našel čas zajet k nám do Plzně a podělit se o své zážitky z cesty po Kubě. A jak sám avizuje, přednáška bude o kaktusech, sukulentech, ale také o cestování a místním životě. A jelikož se jedná o Liborovo oblíbenou přednášku, máme se určitě na co těšit. 

     
  • Vážení přátelé kaktusářské turistiky. Pokud se chystáte navštívit některé sbírky na Plzeňsku, není nic jednoduššího, než se podívat do rubriky "Naše sbírky" a cestu si jednoduše sami naplánovat. Naleznete zde veškěré potřebné informace včetně doporučeného levného ubytování nebo stravování pro větší skupiny. Interaktivní mapa Vám pak pomůže k rychlé orientaci. Doufáme, že se Vám u nás bude líbit a že se sem budete rádi vracet.

Kalendář akcí pro milovníky kaktusů a sukulentů

Zdroj: http://www.sukulenty-sps.cz/, Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Jak vložit kalendář do mobilu:

Předpoklad je účet na google (e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.). Součástí online služeb od google je totiž mimo jiné i Kalendář.

Další předpoklad - nějaký tzv. chytrý telefon s nainstalovaným kalendářem. Ten může být opět od googlu, ale mám vyzkoušené i další a bezproblémově načítají data z googlekalenáře. Je třeba být i na mobilu ovšem přihlášen na svůj google účet.

Další předpoklad - datové připojení mobilu k internetu. Nebo alespoň občasné připojení telefonu k internetu třeba přes wifi, aby se zaktualizovaly informace v kalendáři

Teď samotné přidání kalendáře. Lze to provést i v pc. Data z kalendáře se objeví i v kalendáři v mobilu, jestliže byly splněny výše uvedené předpoklady. Dole na kalendáři je tlačítko +. Kliknutím na něj si přidáš tento kalendář do svých google kalendářů.